Slide background

NOVINKA: Ekologický prípravok ASTAPE na drevo  proti trhlinam pri schnutí

Prvý ekologický prípravok ktorý zabraňuje vznikaniu trhlin  a  točeniu dreva

•       ľahko sa aplikuje štetcom,striekaním…
•       vodou riediteľný,rýchloschnúci
•       bez farby a zápachu
•       zachováva štruktúru dreva
•       netoxický bez alergických reakcií

Charakteristika

ASTAPE je hydrofobizačná disperzia obsahujúca vo vode dispergované organické hydrofobizujúce látky. Disperzia je vysokoúčinná pri ochrane organických látok, hlavne drevnej hmoty. Zabraňuje vznikaniu trhlín a točeniu dreva pri uskladňovaní drevnej hmoty a pri zmene vlhkostnej rovnováhy.

Použitie

Prípravok sa používa na ochranu drevnej hmoty. Aplikuje sa štetcom, striekaním alebo máčaním. Disperziu možno aplikovať bezprostredne alebo po zriedení vodou, v závislosti od podmienok použitia. Nenarušuje drevnú substanciu a zachováva prirodzené vlastnosti dreva. Najlepsie je  ho pouzit hned po odrezani dreva na odrezane konce,/davkovanie 300g /m2/

Toxicita, bezpečnostné opatrenia

ASTAPE je disperzia bielej farby, netoxická, ekologicky nezávadná. Nepatrí do kategórie horľavých látok. Po zasiahutí pokožky treba pokožku umyť vodou s prísadou bežného saponátu alebo mydla.

Balenie, skladovanie

Prípravok sa balí do 200 l pozinkovaných sudov, v ktorých sú vrecia z PVC. Podľa dohody s odberateľom je možný tiež iný spôsob balenia, napr. polyetylénové nádoby veľkosti 10-50 l. Výrobok sa skladuje pri teplote 0-30 °C. Skladovateľnosť je 12 mesiacov odo dňa výroby.

                                                                                                    astapeimages

Drevo ošetrené prípravkom ASTAPE

Drevo neošetrené – voľne sušené

 EKOLOGICKÉ PROTIPOŽIARNE NÁTERY NA DREVO

                                                       hr prof lifeimage011-final5

 

http://www.plasticportal.eu/en/fire-coating-hr-proffrom-abdex-ltd/c/1014

 

Prvý ekologický protipožiarny prípravok na drevo – HR-PROF

poziar..255523-3f209c

HR-PROF je revolučný ohňuvzdorný prípravok na spomalenie horenia pre drevené a iné porózne horľavé stavebné materiály.Taktiež pre výrobky z mäkkého dreva a iné výrobky na báze celulózy, ktoré si vyžadujú SBI Euro-class B certifikát ( ekvivalent k UK trieda O ). HR-PROF je produkt bezpečný, rozpustný vo vode, určený na okamžité použitie.

ľahko sa aplikuje štetcom,striekaním
vodou riediteľný,rýchloschnúci
bez farby a zápachu
zachováva štruktúru dreva
netoxický bez alergických reakcií
spĺňa normu EUROCLASS B-s1-d0

Možnosť farebného prevedenia pre stavebný priemysel (strešné konštrukcie, kazetové stropy, podlahy, podlahové špár

HR-PROF jeho aplikácia jednoduchá a bezpečná. Jeho difúzna schopnosť je vysoká a rýchlo vsiakne hlboko do materiálu. Nevyžaduje si žiadny konečný ochranný náter. V prípade potreby je možné natrieť rôznymi nátermi. Drevo môže po čase mierne stmavnúť.hr prof vsakuje image015-final7

HR-PROF so svojimi vlastnosťami obmedzuje možnosť vzplanutia a rozšírenia ohňa. Po nanesení a vyschnutí je nezmývateľný, nedymí pri vyskokých teplotách a zuhoľnatený prach sa nerozptyľuje do okolia. Pri vystavení materiálu ošetreného prípravkom HR-PROF teplotám vyšším ako 1700oC dôjde k jeho sčernaniu a oheň sa rýchlo prestane šíriť.

HR-PROF – je vhodný na použitie všade tam, kde sa pracuje s drevom… – v stavebníctve ( drevené konštrukcie, schodiská, podlahy, drevené úpravy stien, v stajniach, zruboch, na lodiach, v garážach…) je potrebné naniesť z oboch strán.

 

Už po prvom nátere je materiál odolný voči vlhkosti a preto je možné využitie aj v kúpeľniach, kuchyniach, saunách a plavárňach.

hr prof voda images

Návod na požitie

Materiál

Pred nanesením prípravku musí byť materiál zbavený nečistôt a suchý. Existujúce nátery odstrániť pieskovaním.

Aplikácia

2 až 3 nátery – v závislosti od aplikátora. Nátery je možné aplikovať v intervaloch 40-60 min, pričom úplné pokrytie je min.300g/m2 (1 liter: 3-4m2 píleného dreva, 4-5m2 opracovaného dreva). Nemiešať s inými prostriedkami, pred použitím dobre premiešať. Nanášať štetcom, valčekom, striekaním ( pri striekaní použiť vhodnú masku )ponornú alebo vákuovú metódu. Nanášať pri teplote min. 5oC – nenanášať na zmrznutý materiál.

hr prof  nater image013-final6

Schnutie

24 hod. pri teplote 15oC. Najlepšie účinky sa dosiahnu po 7 dňoch.

Uskladnenie a preprava

HR-PROF je dodávaný v hermeticky zapečatených kontajneroch. Skladovať pri teplote okolo 0oC. Záručná lehota je 36 mesiacov.

Zdravie a bezpečnosť

pri aplikácii zabrániť kontaktu s otvorenými poraneniami, očami a ústami. Pri kontakte – postihnuté miesto ihneď umyť čistou vodou. Pri nanášaní používať ochranné rukavice. Pri striekaní zabezpečiť vetranie ( používať masku). Neprehĺtať. V prípade alergickej reakcie vyhľadať lekára. Tento produkt, ktorý je založený na báze vody je pri bežnom používaní zdraviu nezávadný.

Likvidácia

Tento organický materiál je bežne likvidovaný rovnako ako iné v domácnosti držané prostriedky.

Špecifikácia

HR-PROF je patentovaný produkt.
Balenie: 1L, 5L, 20L, kontajner -200L a 1000L

hr prof balenie stiahnuť
Aplikácia: štetcom, valčekom, striekaním, vákuovo, ponorením
Čas sušenia: 40-60 min. medzi nátermi. Úplné vyschnutie 24 hod.
Použitie: vonkajšie aj vnútorné
Konečný vzhľad: prírodný alebo povrchový náter s jemným leskom a zafarbením
Certifikácia: BS EN 13823&BS EN 11925-2 Single Burning Item